Дома Фудбал Англија Легендата на Арсенал: Овој тим игра срамно!

Легендата на Арсенал: Овој тим игра срамно!


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Aрсенал продолжи со својата очајна форма и овој викенд кога одигра 2:2 против Норвич.

„Топџиите“ и покрај промената на тренерот изгледаа лошо на теренот и можат да бидат среќни што извлекоа реми.

Легендарниот голман на Арсенал, Давид Семан беше фрустиран со играта во одбраната, но и воопшто со играта на лондонскиот клуб.

„Навистина боли. Кога јас играв од нас се очекуваше да освојуваме трофеи, а не сам ода бидеме помеѓу најдобрите четири екипи. На навивачите им беше кажано дека Арсенал се сли на „Емирати“ да стане уште подобар клуб, но работите не се промениле. Изгледаме многу лошо во одбраната. Не само што примаме голови, на противниците им оставаме многу шанси. Тоа е срамно“, изјави Дејвид Семан.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Бербатов за првпат откри: Дарко Панчев беше мојот идол!

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Поранешната ѕвезда …