Дома Фудбал Останато Конечно добри вести за Манчестер Јунајтед и Солскјер

Конечно добри вести за Манчестер Јунајтед и Солскјер

Манчестер Јунајтед на 24. октомври гостува против Партизан, а на тој натпревар Солскјер ќе може да смета на Марсијал.

Тој оваа недела се враќа на тренинзите, а би можел да заигра и против Ливерпул четири дена пред натпреварот против Партизан. Тој не игра од август оваа година, од тогаш Манчестер мака мачи со постигнување на голови, постигна само пет на осум натпревари.

Од неговото отсуство, Манчестер Јунајтед има две победи, четири нерешени резултати и два порази. Сликата во Манчестер што се однесува на повредите е се подобра, Погба ќе биде во конкуренција за Ливерпул, исто како и до сега повредените Ван Бисака, Линделоф и Шо.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Офанзивен и моќен тим: Најдобрата 11-ка од странците кои играле во Премиер лигата (ФОТО)

Во месецот кој само што започна ќе се вратат најдобрите првенства во Европа, а помеѓу нив …