Дома Фудбал Останато Иниеста: Би сакал да се вратам во Барселона

Иниеста: Би сакал да се вратам во Барселона

Андрес Иниеста денес го носи дресот на Висел Кобе, а сега призна дека би сакал да се врати во Барселона.

37-годишнот Иниеста помина многу години во Барселона, а во 2018 година се одлучи да премине во Висел Кобе. Сега порача дека сака да помогне на Каталонците.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


„Би сакал да се вратам во Барселона и да помогнам. Сега во клубот се случуваат големи промени, тешко може да се каже како ќе биде во иднина. Барселона е мојот дом, никаде на друго место нема да се чувствувам така како што се чувствувам таму“, изјави Иниста.

Со Барселона Иниеста стана деветкратен шампион на Ла Лига, шест пати го освојуваше Купот, седум пати Суперкупот, четири пати Лигата на шампионите, три пати Суперкупот на Европа и Светското клупско првенство.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Шокантни сцени во Серија А, фудбалер на Рома доби срцев удар

Стоперот на Рома, Еван Ендика на мечот против Удинезе колабираше во моментот кога топката …