Дома Фудбал Италија Игуаин му пресуди на Наполи и му порача на претседателот: Ти си виновен за се!

Игуаин му пресуди на Наполи и му порача на претседателот: Ти си виновен за се!

Гонзало Игуаин му пресди на својот поранешен тим Наполи и со два гола го однесе Јувентус во финалето на италијанскиот Куп.

Наполи, во полуфиналниот реванш, го победи Јувентус со 3:2, но „старата дама“ ќе игра во финалето бидејќи во првиот натпревар забележа победа 3:1.

Јуве во финалето го однесе Игуаин, кој ги постигна двата гола. Аргентинецот после првиот гол кој го постигна во 32-та минута со прстот покажа кон претседателот Де Лаурентис викајќи на глас:

„Ти си виновен за се!“

Аргентинецот на последните четири натпревари против својот поранешен клуб Наполи, има постигнато исто толку голови.

Јувентус за трофејот во Купот ќе игра против Лацио, а финалето ќе се одигра на 2-ри јуни на „Олимпико“ во Рим.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Николов дел од историската победа над Реал, ПСЖ го доби дербито со Сити🎥

Шериф Тираспол на Бобан Николов го приреди најголемото изненадување во поновата историја н…