Дома Фудбал Италија Жиру става потпис на нов договор

Жиру става потпис на нов договор


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Оливие Жиру е блиску до потпишување на нов договор со италијанскиот шампион Милан, пренесува „Калчомеркато“.

36-годишниот Жиру се уште игра на врвно ниво.Французинот е еден од најважните фудбалери на Милан и еден од најзаслужните за освоената титула минатата сезона.

Неговиот договор со „росонерите“ истекува на крајот на сезоната, па двете страни почнаа преговори за продолжување на соработката.

Агентите на Французинот денес пристигнаа во Милано на средба со Малдини за да ги договорат последните детали од договорот.

Жиру ќе стави потпис на договор до јуни 2024 година и ќе заработува 4 милиони евра по сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Бурно било во Рим по дербито: Мурињо и Лотито влегле во дуел!

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Тензично беше вчера во римск…