Дома Видео Жестока пресметка помеѓу англиските и италијанските хулигани 🎥

Жестока пресметка помеѓу англиските и италијанските хулигани 🎥

Натпреварот помеѓу Лестер и Наполи во групата Ц го обележија навивачките нереди.

Пред и после натпреварот на „Кинг Пауер“ имаше жестоки пресметки на двете навивачки групи.

До судирот дојде пред почетокот на мечот на улиците пред стадионот, слични сцени се случуваа и после мечот кој заврши без победник 2:2.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Лацио му го нанесе првиот пораз на Интер🎥

Лацио и Интер одиграа возбудлив натпревар на „Олпимпико“, домаќините со пресврт дојдоа до …