Дома Фудбал Останато Епски трол на руска телевизија за дебаклот на Порто: Извинете не прикажуваме филмови за возрасни (ФОТО)

Епски трол на руска телевизија за дебаклот на Порто: Извинете не прикажуваме филмови за возрасни (ФОТО)


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Руски Краснодар вчера го шокираше Порто.

Откако на свој терен Краснодар претрпе пораз од 0:1, никој на рускиот тим не му даваше шанса за пласман во следната фаза од квалификациите, но тие во ревашот среде Португалија го разбија португалскиот гигант со 2:3.

После првото полувреме Краснодар водеше со 0:3, а една руска телевизија одлучи на интересен начин да ги трола Португалците.

„Извинете, но немаме лиценца за прикажување на филмови за возрасни. Краснодар го уништи Порто во првото полувреме и издржа во второто“, стои во нивната објава.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Преговорите меѓу Маунт и Челзи во ќорсокак

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Преговорите помеѓу Ч…