Дома Топ вести Дортмунд замената за Халанд ја пронајде во Серија А

Дортмунд замената за Халанд ја пронајде во Серија А

Борусија Дортмунд ова лето успеа да го задржи во своите редови Ерлинг Халанд, но Норвежанецот најверојатно ја игра последната сезона за „милионерите“.

Имено, Халанд на лето ќе има откупна клаузула од 75 милиони евра, а неколку европските гиганти се спремни да ја платат таа сума.

Раководството на Борусија Дортмунд веќе започна да ја бара замената за Норвежанецот, а прва желба е ѕвездата на Јувентус, Енрико Киеза.

23 годишниот Киеза одигра одлична сезона и блескаше на Европското првенство, па Јувентус ова лето одби богати понуди за него.

Сепак, Дортмунд не се откажува од намерата да го донесе Киеза и спрема богата понуда за Италијанецот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Позната најголемата трансфер желба на Алегри

Тренерот на Јувентус, Макс Алегри сака да го засили средниот ред во зимскиот преоден рок. …