Дома Фудбал Италија Добри вести за Јувентус пред дербито со Милан

Добри вести за Јувентус пред дербито со Милан

0

Јувентус и Милан во недела ќе го одиграат големото италијанско дерби на „Алијанц Стадиум“ во Торино.

И покрај фактот што „росонерите“ веќе неколку години се далеку од европскиот врв, сепак ова дерби е едно од најголемите во Европа, според престижот на клубовите и освените трофеи.

„Старата дама“ е лидер на табелата и покрај фактот што не игра баш најдобро оваа сезона. Добра вест за Сари е што за дербито ќе може да смета на  Роналдо и Де Лихт.

Португалецот доби еден удар и порано го напушти дуелот со Локомотив во Москва, додека Де Лихт го пропушти ова гостување во ЛШ поради поврда.

Двајцата не тренираа со остатокот од тимот денес, но во Јувентус се оптимисти дека ќе бидат спремни за дербито во недела.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Роналдо ќе ги чести соиграчите вечера, за да се извини за скандалот

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо ги покани своите соиграчи на вечера за да се изв…