Дома Фудбал Англија Добри вести за Клоп и Ливерпул: Од повреда се враќаат двајца фудбалери

Добри вести за Клоп и Ливерпул: Од повреда се враќаат двајца фудбалери

По победата против Евертон од 1:4 Јирген Клоп и навивачите на Ливерпул добиваат нови добри вести.

Следниот натпревар Ливерпул го игра во сабота против Вулверхемптон, а за овој натпревар се враќаат двајца од повредените фудбалери. Џо Гомез секако е нкој во кој Клоп има доверба и штета е што имаше проблеми со повреда сезонава.

Покрај одличниот стопер Клоп ќе го има на располагање ие Кеита. Репрезентативецот на Гвинеја се повреда уште во октомври, но тренираше и може да се најде во конкуренција за настап во сабота.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Перез: Куртоа е најдобриот голман во светот, а Модриќ повторно може да ја освои „Златната топка“

Лука Модриќ доминираше во финалето на шпанскиот Суперкуп во кој неговиот Реал Мадрид го по…