Дома Трансфер зона Дефанзивецот на Сити сака во Барселона

Дефанзивецот на Сити сака во Барселона


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Дефанзивецот на Манчестер Сити, Емерик Лапорт сака да го напушти англискиот шампион, пренесува „АС“.

Поранешниот дефанзивец на Билбао го загуби првотимскиот статус во Манчестер Сити и поради тоа сака да ја промени средината.

28-годишниот шпански репрезентативец сака да се пресели во Барселона, која уште минатото лето покажуваше сериозен интерес за него.

„Граѓаните“ за неговиот потпис платиија 65 милиони евра, па сигурно нема лесно да го пуштат, а Барселона е во лоша финансиска ситуација.

Каталонците ќе се обидат да го искористат незадоволството на дефанзивецот и да го донесат на позајмица со право на откуп.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

„Чистка“ во Арсенал: Пред заминување седум фудбалери, меѓу нив и најскапото засилување

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Според пишу…