Дома Фудбал Останато Детална статистика за 700-те гола на Роналдо (ФОТО)

Детална статистика за 700-те гола на Роналдо (ФОТО)

0

Кристиано Роналдо против Украина го постигна 700-тиот гол во неговата кариера.

Ова секако е големо достигнување па педантните статистичари на „Гоал“ успеаа да направат една навистина детална статистика.

Тие пресметаа колку гола дал со лева, колку со десна, глава, кое натпреварување најмногу му одговара, против кој клуб најмногу постигнува голови…

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Ѕвездата на Барселона: На многу работи не гледам на цената, но да се купува Ферари е лудост

Кога минатата година Клемент Ленглет за 36 милиони евта од Севиља премина во Барселона мно…