Дома Фудбал Англија Деби гол на Вернер во дресот на Челси – и тоа каков!

Деби гол на Вернер во дресот на Челси – и тоа каков!

Во тек е натпреварот од Лига купот помеѓу Тотенхем и Челси.

Гостите дојдоа до водство, а деби гол во дресот на Сините постигна Тимо Вернер во 19. минута.

Вернер одлично ја прими топката на работ од шеснаесетникот и со прецизен удар го матираше голманот Лорис.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Тухел пред отказ, ПСЖ испрати понуда до Алегри

Поранешниот тренер на Милан и Јувентус, Масимилиано Алегри после една година одмор е спрем…