Дома Топ вести Дани Алвеш се враќа во Барселона

Дани Алвеш се враќа во Барселона

Поранешниот фудбалер на Барселона, Дани Алвеш се понуди на каталонскиот тим повторно да го облече нивниот дрес, јавуваат каталонските медиуми.

Бразилецот во моментов е без клуб, а како што вели парите нема да бидат проблем, со оглед на тешката финансиска состојба на клубот.

„Ако Барселона смета дека сум им потребен, се што треба да направат е да ми се јават. Сметам дека можам да им помогнам“, вели Алвеш.

38-годишниот Дани Алвешго носеше дресот на Барселона од 2008-ма до 2016-та година, освои се шт  можеше да се освои и прерасна во легенда на клубот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Рангник ја носи ѕвездата на Лајпциг на „Олд Трафорд

Манчестер Јунајтед покажува сериозен интерес за напаѓачот на Лајпциг, Кристофер Нкунку, пр…