Дома Трансфер зона Готово: Хамес Родригез се сели во Катар

Готово: Хамес Родригез се сели во Катар

Хамес Родригез кариерата ќе ја продолжи во Катар во дресот на Ал Рајан, потврди експертот за трансфери, Фабрицио Романо.

Со заминувањето на Карло Анчелоти и доаѓањето на Рафа Бенитез Колумбиерот падна во втор план во Евертон.

Во текот на летото се поврзуваше со трансфер во многу клубови, но проблем беше неговата висока плата, па остана во Евертон.

Јасно беше дека за Хамес нема повеќе место меѓу „карамелите“, па се одлучи да ја прифати понудата од Ал Рајан и кариерата да ја продолжи во Катар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Позната најголемата трансфер желба на Алегри

Тренерот на Јувентус, Макс Алегри сака да го засили средниот ред во зимскиот преоден рок. …