Дома Фудбал Англија Голманот на Квинс Парк Ренџерс постигна гол против Сандерленд 🎥

Голманот на Квинс Парк Ренџерс постигна гол против Сандерленд 🎥

На вчерашните натпревари во Чемпионшип видовме еден интересен момент кој вреди да се обележи.

Голманот на Квинс Парк Ренџес, Сени Диенг му даде гол на Сандерленд во 92. минута. Сандерленд водеше со 2:1, па во последните моменти и Диенг отиде пред домашниот гол.

Во акцијата после корнерот топката дојде до него, а тој со глава погоди за конечни 2:2 на натпреварот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Претседателот на Интер лут на тренерот Инзаги

Притисокот врз тренерот на Интер, Симоне Инзаги се повеќе се зголемува после серијата на л…