Дома Останати Кошарка НБА Голем шампион, но и голем човек: Еве зошто сите го сакаа Коби (видео)

Голем шампион, но и голем човек: Еве зошто сите го сакаа Коби (видео)

Спортскиот свет денес е завиен во црно и тагува поради прераната смрт на една од најголемите спортски легенди – Коби Брајант.

Легендарниот кошаркар беше идол на многу спортски генерации, не само поради неговата генијалност на терените, но и поради неговата големина надвор од нив.

Неговата човечка големина најдобро ја покажува и ова видео кое денес е вирално на социјалните мрежи. При една собраќајна несреќа во Њупорт, Коби застана со својот автомобил да им помага на повредените.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Познато колку ќе заработат Вајлдер и Фјури од борбата за титулата

Реванш борбата за титулата светски шампион во тешка категорија помеѓу Тајсон Фјури и Деонт…