Дома Трансфер зона Гвардиола сака уште еден англиски репрезентативец

Гвардиола сака уште еден англиски репрезентативец

Англискиот репрезентативец, Келвин Филипс е нова трансферна цел на Манчестер Јунајтед, пренесуваат медиумите на Островот.

Гвардиола го определил 25-годишниот играч за врска на Лидс како некој кој може да го подигне нивото на тимот.

Фернандињо ја игра последната сезона за „граѓаните“, а Гвардиола токму во Филипс гледа идеална замена за Бразилецот.

Филипс одигра одлично на Европското првенство и го привлече вниманието на многу европски гиганти, но Манчестер Сити е спремен да ја победи конкуренцијата.

Лидс за неговата слобода бара 40 милиони фунти, а „граѓаните“ се спремни да ја платат таа сума.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Барса го сака талентот на Арсенал, Артета има план како да го задржи

Младиот играч за врска на Арсенал, Чарли Патино може да биде повикан за првиот тим, пренес…