Дома Фудбал Лига на шампиони Гвардиола постави рекорд во Лигата на шампионите

Гвардиола постави рекорд во Лигата на шампионите

Maнчестер Сити вчера го совлада ПСЖ на гости во рамките од првиот натпревар во Лигата на шампионите и во Англија носат добра предност после првите 90 минути (1:2).

ПСЖ после 45 минути водеше со 1:0 и можеме да кажеме дека Гвардиола на полувреме успеа да г подигне својот тим, па во вториот дел „граѓаните“ како препородени се вратија на теренот.

Оваа победа донесе и нов рекорд за Пеп Гвардиола.

Во овој момент Гвардиола е тренерот со најмногу победи во нокаут фазата од Лигата на шампионите, вкупно ги има 34 досега.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Николов дел од историската победа над Реал, ПСЖ го доби дербито со Сити🎥

Шериф Тираспол на Бобан Николов го приреди најголемото изненадување во поновата историја н…