Дома Фудбал Англија Гвардиола за оргиите на играчите: Ми се допаѓа кога прават нешто заедно!

Гвардиола за оргиите на играчите: Ми се допаѓа кога прават нешто заедно!

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола ги заштити играчите после иформациите дека имале бурна забава после победата над Астон Вила.

Според англиските медиуми играчите на Сити поканиле 22 италијански модели кои пристигнале специјално за забавата. Некои од нив на Инстаграм објавија и видеа од хотелот каде била бурната забава.

„Знаев за забавата. Кога имаат време тие често организираат вечери заедно. Многу пати го правеле тоа до сега. Ми се допаѓа кога прават нешто заедно надвор од теренот“, изјави Гвардиола.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Видео: Историска ноќ за Аталанта, Мурињо не е тоа што беше

Аталанта запиша историски триумф над Валенсија (4:1) во првиот осминафинален дуел во ЛШ. М…