Дома Видео Вистинско лудило во Сао Паоло, пристигна легендарниот Дани Алвеш

Вистинско лудило во Сао Паоло, пристигна легендарниот Дани Алвеш

0

Дани Алвеш пристигна во Сао Паоло и предизвика вистински хаос на аеродромот.

После 17 години во Европа, во кои стана апсолутен рекордер по бројот на освоени трофеи, легендарниот десен бек се враќа дома.

Алвеш со бразилскиот великан постигна договор на три години, а наскоро ќе биде и официјално потврдено.

Тој во Европа имаше богата и успешна кариера, а покрај Барселона играше уште и за Севиља, Јувентус и ПСЖ.

Освои дури 43 трофеи, а во Сао Паоло ќе се обиде да ја зголеми бројката. На аеродромот му беше приреден спектакуларен пречек од страна на навивачите, што секако се и очекуваше.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Валверде со прва критика за Гризман: Треба повеќе да биде вклучен во играта!

Тренерот на Барселона, Ернесто Валверде ја предизвика новата ѕвезда на Каталонците, Антоан…