Дома Видео Видео: Гвардиола со еден потег го „запали“ интернетот

Видео: Гвардиола со еден потег го „запали“ интернетот

0

Гвардиола е еден од најуспешните тренери во моментов, но каталонскиот стратег се уште поседува „магија“ во нозете.

Гвардиола, како играч го красеа одличен преглед на играта и одлична техника која ја покажа на еден од последните тренинзи во Манчестер Сити.

„Граѓаните објавија на Твитер кратко видео од „мајсториите“ на Гвардиола, а видеото веднаш стана вирално на социјалните мрежи.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Селски фудбал во Босна прикажан во една ситуација (ВИДЕО)

На натпреватот во Босна помеѓу екипит на Единство и Рудар кој заврши со 3:2 најдобро видов…