Дома Трансфер зона Бускетс побарал да ја напушти Барселона во јануари

Бускетс побарал да ја напушти Барселона во јануари

Ѕвездата на Барселона, Серхио Бускетс побарал од клубот да му биде дозволено да замине уште во јануари, пренесуваат шпанските медиуми.

Договорот на 34-годишниот Шпанец истекува на крајот на сезоната, но тој сака да си замине шест месеци порано.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Како што е познато Бускетс веќе има договор со Интер Мајами и сака уште во јануари да се пресели во САД.

Барселона веќе почна да бара негова замена, но тешко дека ќе му дозволи да замине на средина од сезоната бидејќи е многу важен во тимот на Чави.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Медиумите по потписот го потсетија Ракитиќ на изјава до 2006 година

Хрватскиот ветеран Иван Ракитиќ и официјално беше претставен како нов фудбалер на Хајдук о…