Дома Топ вести Брзо пристигнува замената за Сане: Сити договорил одлично засилување!

Брзо пристигнува замената за Сане: Сити договорил одлично засилување!

Лерој Сане беше еден од милениците на Пеп Гвардиола, меѓутоа Сити по него нема многу да жали затоа што блиску до „Етихад“ е Феран Торес!

Телевизијата „Еуроспорт“ со најава „ексклузивно“ објави дека е постигнат договор помеѓу Манчестер Сити и Валенсија за суперталентирнаиот крилен офанзивец. Сепак, локалниот „Супер Депорте“ кој е добро запознаен со случувањата на „Местаља“ изнесе информации дека поранешниот шампион на Англија се договорил само со играчот, не и со клубот, но напоменаа дека се би требало да биде брзо завршено.

Според информациите агентите на Торес вчера биле на гости во Манчестер каде што се разговарало за личните услови на фудбалерот и договор брзо бил постигнат. Финансиските детали не се објавени, но извесно е дека Торес на „Етихад“ го чека богат договор.

Договорот на Торес со Валенсија истекува за една година и неговата првобитна намера беше исклучиво да остане во својот град и клубот во кој израсна за да стигне до статусот легенда. Меѓутоа повеќе месечните преговори со клубот околу неговиот договор дошле до „ќорсокак“ па Торес побарал ново решение и тука се појавиле Манчестер Сити и Пеп Гвардиола.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Вилијан со писмо се прости од Челзи

Крилниот фудбалер Вилијан го приведува кон крајот својот мандат на „Стенфорд Бриџ“, а нови…