Дома Трансфер зона „Билд“: Баерн Минхен го напуштаат петмина фудбалери

„Билд“: Баерн Минхен го напуштаат петмина фудбалери

Според германски „Билд“ петмина фудбалери на Баерн во наредните денови ќе го напуштат клубот.

Во осработка со спортскиот директор Хасан Салихамиџиќ, новиот тренер Јулиајн Нагелсман одлучил да направи одредени промени. Како што тврди „Билд“ од Баер не ќе си замине Корентин Толисо кој во клубот дојде во 2017 година од Лион за 40 милиони евра.

Договорот на Толисо со Баерн му истекува идното лето, па ова е последна шанса клубот да заработи на него и да врати дел од вложените пари.

Освен него Баерн во последните недели би требало да се ослободи од: Боуна Сар, Михаел Масианс, Џошуа Зиркезе и Оливер Батиста Меирер.

Сите наведени имаат договори со Баерн, некои и до 2024 година, но клубот одлучил да ги продаде ова лето.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

ПСЖ го сака Кеси, му нуди трампа на Милан

Преговорите помеѓу Милан и Франк Кеси за продолжување на соработката се во застој, а „росо…