Дома Трансфер зона Барса го сака талентот на Арсенал, Артета има план како да го задржи

Барса го сака талентот на Арсенал, Артета има план како да го задржи

Младиот играч за врска на Арсенал, Чарли Патино може да биде повикан за првиот тим, пренесува „Мирор“.

Менаџерот Артета има намера да го повика 17-годишниот Англичанец после информациите дека играчот е на мета на Барселона.

Патино дојде во академијата на Арсенал на 11 годинишна возраст. Минатата сезона тинејџерот одигра 14 меча за младинскиот тим и веднаш го привлече вниманието на себе.

Артета сака да го повика во првиот тим со цел да му даде до знаење дека има иднина за него на „Емирати“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Позната најголемата трансфер желба на Алегри

Тренерот на Јувентус, Макс Алегри сака да го засили средниот ред во зимскиот преоден рок. …