Дома Фудбал Англија Арсенал и Манчестер Сити ги претставија дресовите за наредната сезона

Арсенал и Манчестер Сити ги претставија дресовите за наредната сезона

Aнглиските гиганти Арсенал и Манчестер Сити сезонава се во битка за титулата во Премиер лигата до последното коло, а денеска од двата табори ги претставија дресовите за наредната сезона.

Очекувано, на дресот на Манчестер Сити доминира светло сината комбинација, но има промени на ракавите и делот околу вратот каде што е сменет малку дизјанот во однос на претходните сезони.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Во однос на вообичаениот дизајн нема големи промени и на дресот на Арсенал.

Ќе потсетиме, Арсенал се надева дека Вест Хем во последното коло може да остане непоразен против „граѓаните“ за тие со триумф против Евертон да дојдат до титулата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Англичаните стравуваат: Кејн се мачи со повреда пред Европското првенство

Напаѓачот на англиската репрезентација и Баерн Минхен Хари Кејн (30) мака мачи со повреда …