Дома Фудбал Италија Алегри: Малме е противник кој мора да го победиме

Алегри: Малме е противник кој мора да го победиме

Бледиот почетокот на новата сезона и двата порази и едно реми во Серија А се најава за проблеми во Јувентус.

Сега пред „старата дама“ е Лигата на шампионите каде што ќе игра против против Малме, противник против кој се голем фаворит. Масимилијано Алегри пред овој натпревар порача дека Малме е противник кој мора да се победи.

Против Малме Јувентус играше во 2014 година, но за Алегри ова е една сосема поинаква ситуација.

„Оваа ситуација не може да се спореди со претходната кога игравме тука. Мораме да победиме за да поставиме добри темели и да се соочиме на вистински начин со предизвиците кои следат. И покрај двата порази во Серија А мораме да останеме фокусирани, секогаш сме свесни дека треба да бидеме подобри, без оглед на резултатите. Фудбалот е таков и не секогаш работите одат во насока во која посакувате“, изјави Алегри.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Пеле со видео порака ги успокои фановите🎥

Бразилската фудбалска легенда, Пеле продолжува со рехабилитацијата после операцјата која ј…