Дома Македонски спорт Адеми започна и заврши акција – Динамо Загреб пред обезбедување на шампионска титула! (ВИДЕО)

Адеми започна и заврши акција – Динамо Загреб пред обезбедување на шампионска титула! (ВИДЕО)

Репрезентативецот на Македонија, Арјан Адеми со својот Динамо Загреб денес многу веројатно ќе слави шампионска титула.

Динамо Загреб доколку денес слави победа на гостувањето против Истра во Пула и официјално ќе ја обезбеди шампионската титула.

Тимот на Адеми е на одличен пат. Адеми го доведе Динамо во водство откако сам започна една акција, а подоцна и беше егзекутор. Подоцна „модрите“ стигнаа до нов гол и водство од 0:2.

За Адеми ова беше втор погодок оваа сезона во првенството.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Ди Марцио за Пандев: Годините за него се само бројка, го чекаат два сона!

Македонскиот капитен Горан Пандев и на 37 години држи лекции на терените во Италија. Вчера…