Дома Фудбал Италија Oфицијално: Јувентус ги продолжи договорите со Киелини и Буфон

Oфицијално: Јувентус ги продолжи договорите со Киелини и Буфон

Додека се чека Јувентус да ја заврши размената со Барселона Артур – Пјаниќ клубот денес ги израдува навивачите.

Имено, двете легенди на Јувентус Џорџо Киелиени и Џанлуиџи Буфон ги продолжија договорите до 2021 година.

И Киелини и Буфон се вистински легенди на клубот и во себе ја носат ДНК на Јувентус. Навивачите сигурно се задоволни од овој потег на управата.

Oсвен продолжувањето на договорите на двете легенди Јувентус денес имаше и уште една одлична активност. Клубот го продаде играчот на У23 тимот, Симоне Мураторе на Аталанта и заработу 6.8 милиони евра.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Во негов стил: Погледнете ја реакцијата на Ибрахимовиќ на мајсторијата на Флокари (ВИДЕО)

Милан вчера направи кикс и одигра само 2:2 против СПАЛ. Голот на натпреварот, а сигурно и …