Дома Македонски спорт Мак фудбал Oфицијално: Гоце Седлоски нов тренер на Шкупи

Oфицијално: Гоце Седлоски нов тренер на Шкупи

Од денес Гоце Седлоски е нов тренер на Шкупи.

Шкупи и официјално го промовираше Седлоски за нов шеф на стручниот штаб. Очекувањата од Седлски се највисок пласман, а во клубот веруваат дека тоа може да го оствари.

„Сакам да се заблагодарам на раководството, сопственикот и сите кои помогнаа да бидам тука. Разговаравме и во текот на зимата, но тогаш не се договоривме. Сега бил вистинскиот момент да дојдам во Шкупи.

Амбициите ни се совпаѓаат – нависок план. Знам дека клубот многу вложува, некои фудбалери ги познавам од времето кога бев во Вардар“, изјави Седлоски на промоцијата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Јувентус започна преговори со Гатузо

Јувентус веќе ја започна потрагата по нов тренер за следната сезона, пренесуваат италијанс…