Дома Видео Oбјавено и видео: Еве како Србите го „тепаа“ Нејмар 🎥

Oбјавено и видео: Еве како Србите го „тепаа“ Нејмар 🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Нејмар заработи повреда во натпреварот кој Бразил го доби со Србија со 2:0, па сигурно нема да биде во комбинација за настап за следните два натпревари во групната фаза.

Очекувањата се Нејмар да се врати на терените за осминафиналето, но засега не може да се каже со сигурност дали еден од најважните играчи на Бразил тогаш ќе биде спремен.

Српските фудбалери воопшто не беа нежни кон Нејмар, па така тој беше најфаулираниот играч по натпреварите првото коло. Врз него се направиле девет прекршоци, од вкупно 12 на натпреварот.

На социјалните мрежи се појави и кратко видео до тие моменти.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Официјално: 37-годишник е нов селектор на Белгија!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Фудбалскиот сојуз на…