Дома Фудбал Останато Oбамејанг драстично го промени изгледот 📸

Oбамејанг драстично го промени изгледот 📸

Габонскиот напаѓач Пјер Емерик Обамејанг одлучи да го промени имиџот и тоа многумина ги изненади.

Обамејанг имаше препознатлива фризура која ја носеше уште еде деновите кога играше за Борусија Дортмунд, а сега одлучи да направи промена. Фановите се изненадени од неговиот нов изгледа, а многумина се пошегуваа дека сега личи на Формула 1 возачот Луис Хамилтон.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Финансиската моќ на англиските клубови: Само Челзи во Европа потрошил повеќе од Нотингем

Нотингем Форест, повратникот во Премиер лигата попладнево го потврди трансферот на Морган …