Дома Македонски спорт Mитревски повторно блескаше за прва победа на Порто во ЛШ

Mитревски повторно блескаше за прва победа на Порто во ЛШ

По натпреварот во португалското првенство во кое Митревски собра 20 одбрани и 18 минути беше без примен гола македонскиот голман имаше уште еден блескав настап.

Вчера Митревски беше одличен против Мешков Брест во Лигата на шампионите. Порто стигна до победа од 27:25, а огромни заслуги одат кај Митревски. Тој успеа да забележи 13 одбрани и имаше 36 проценти одбранети удари.

За португалскиот тим ова е прва победа сезонава во елитната конкуренција. Ќе потсетиме, Порто е во група со македонскиот шампион Вардар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Надежите до 17 години ремизираа против Србија

Репрезентацијата на Македонија до 17 години денес ремизираше во натпреварот против Србија …