Дома Македонски спорт Kaлин со прва победа во 2023 година

Kaлин со прва победа во 2023 година


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Македонскиот тенисер Калин Ивановски ја почна годината со победа против Ленид Боика со 2-1 во сетови на турнирот во Тунис.

Најдобриот македонски тенисер го доби првиот сет со 6-3, по што го загуби вториот со истиот резултат, но потоа следеше доминација од Ивановски и 6-0 во последниот сет.

Ивановски во следно коло ќе игра против победникот од мечот меѓу Темпак и Еванс.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

ФФМ домаќин на УЕФА меѓународна работилница за клупско лиценцирање

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Оваа година прославу…