Дома Останати Тенис Eве каков совет им даде Кирјос на противниците на Ѓоковиќ

Eве каков совет им даде Кирјос на противниците на Ѓоковиќ

Ник Кирјос беше запрашан да даде совет на противниците на Новак Ѓоковиќ, а Австралиецот даде интересен одговор.

Поради повреда Кирјос нема да настапи на првиот гренслем-турнир меѓутоа ќе има улога на стручен коментатор, додека сега најави турнирот.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


„Најдобро нека си резервираат билет за дома за пониска цена“, низ насмевка одговори Кирјос.

Одбраната на титулата Ѓоковиќ ќе ја започне в недела против Хрватот Дино Прижмиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Синер елиминиран од турнирот во Монте Карло!

Во Монте Карло блеска дванаесеттиот тенисер во светот Стефанос Циципас. Фантастичниот Грк …