Дома Фудбал Останато Aртета за елиминацијата: Разочарани сме, но сега е јасно – имаме 11 финалиња во Премиер лигата!

Aртета за елиминацијата: Разочарани сме, но сега е јасно – имаме 11 финалиња во Премиер лигата!


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Арсенал испадна од Лига Европа, откако Спортинг Лисабон беше подобар на пенали, по што тренерот Микел Артета кажа дека е разочаран.

Артета не е среќен со елиминацијата од европското натпреварување, но кажа дека пред нив следат важни натпревари и борбата за титулата во Премиерлига.

„Разочарувањето е тука, но барем сега е јасно. Имаме 11 натпревари и 11 финалиња во Премиерлигата. Мора да ја вратиме енергијата на терен. Сакавме да играме во следна фаза, но тоа не се случи“, кажа Артета.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Во Реал незадоволни од однесувањето на Гави🎥

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Во Реал Мадрид се незадоволн…