Дома Фудбал Останато Aвстрија казни едно наше невнимание и дојде до предност 🎥

Aвстрија казни едно наше невнимание и дојде до предност 🎥

После 15-те минути во кои не видовме многу шанси и се играше и на двете страни, Австрија по едно невнимание во нашата грешка стигна до предност во 18. минута преку Лаинер.

Сабицер од левата страна го пронајде Леинер кој остана сам пред нашиот гол и го матираше Столе Димитриевски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Немаше среќа: Додека го прославуваше погодокот си ги скина лигаментите 🎥

Полскиот фудбалер Бартош Капустка беше стрелец за Легија во победата над Флора во второто …