Дома Фудбал Останато 500.000 евра за шест часа во ресторан? Возможно е ако сте Ерлинг Халанд

500.000 евра за шест часа во ресторан? Возможно е ако сте Ерлинг Халанд

Некој ќе каже негови се има и ќе троши, но неверојатен е податокот дека Ерлинг Халанд за шест часа поминати во ресторан потрошил половина милион евра.

Медиумите во Германија објавија дека на островот Миконос во Грција Халанд „успеал“ да потрошил неверојатни 500.000 евра за шест часа, а на крајот тој оставил и бакшиш за вработените од 30.000 евра.

Германците направија компарација и пресметаа дека за тие пари можел да купи 1.720.000 лименки пиво во некој маркет.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Јавноста „фаќа“ сеир по дебито на синот на Бекам: Две нафрлувања? Каков страшен настап!

Синот на Дејвид Бекам, Ромео изминатиот викенд дебитираше во професионалниот фудбал. Дебит…