Дома Фудбал Италија Ќе има ли утре шпалир од Јувентус за Интер?

Ќе има ли утре шпалир од Јувентус за Интер?

Eкипата на Интер ја прекина деветгодишната фоминација на Јувентус во Серија А.

„Нероаѕурите“ предводени од Антонио Конте одиграа одлична сезона и на крајот заслужено дојдоа до

Скудетото. Конте и Интер утре ќе гостуваат во Торино кај Јувентус, а новинарите ги интересираше дали играчите на „старата дама“ ќе напарават шпалир за големиот ривал.

„Шпалир за Интер? Не знам дали ќе направиме. Ние веќе им честитавме, ќе видиме видиме што ќе биде“, одговори Пирло на прашањето.

Пирло мислеше на честитката која Јувентус преку социјалните мрежи му ја испрати на Интер веднаш по обезбедувањето на Скудетото.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

ЕУРО анализа: Англија – Шкотска, дерби во секоја слисла на зборот, на терен и на трибини

Големото дерби во петок ќе се одигра во вечерниот термин од 21:00 часот, кога на Вембли во…