Дома Топ вести Јунајтед бил втора опција, Ибра чекал повик од…

Јунајтед бил втора опција, Ибра чекал повик од…


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Откако му истече договорот со ПСЖ, Ибрахимовиќ одлучи дека му е потребен нов предизвик во неговата кариера, па иако се поврзуваше со трансфер во неколку европски клубови, тој на крајот заврши на „Олд Трафорд“ во екипата на Манчестер Јунајтед.

Меѓутоа, режисерите на филмот „Becoming Zlatan“, откриваат дека Ибрахимовиќ имал поинакви планови и дека пред се, очекувал повик од еден негов поранешен клуб.

„Доколку Милан испратеше вистинска понуда, Златан веднаш ќе се вратеше. Милан е во неговото срце и долго време очекуваше повик од ’росонерите’, а и неговото семејство е поврзано со Милано“.

Раководните луѓе на Милан, пред се Галиани исто така сакаа да го вратат Ибра на „Сан Сиро“, но неговото враќање беше сречено поради купопродажбата на клубот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Сити сака да го „украде“ суперталентот на Милан

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Во младинските катего…