Дома Топ вести Јувентус ја зголемува српската колонија

Јувентус ја зголемува српската колонија


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Јувентус е заинтересиран за дефанзивецот на Салцбург и српски репрезентативец, Страхиња Павловиќ.

21-годишниот дефанзивец игра одличо во Салцбург, а на Мундијалот против Бразил го следаа скаути на многу европски гиганти.

Павловиќ пристигна во Салцбург од Монако за 10 милиони евра, но неговата цена драстично порасна со неговите одлични настапи.

 Јувентус сака да го донесе во јануари и е спремен да понуди 25 милиони евра за неговиот потпис.

Доколку се реализира овој трансфер Павловиќ ќе им се придружи на своите сонародници Костиќ и Влаховиќ во Торино.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Кузмановски се сели кај Миркуловски?!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Според информациите …