Дома Трансфер зона Јувентус во Германија најде замена за Влаховиќ?

Јувентус во Германија најде замена за Влаховиќ?

Доколку во текот на летото српскиот напаѓач Душан Влаховиќ го напушти Јувентус замена би можел да му доведе од Леверкузен.

Виктор Бонифас игра во одлична форма оваа сезона, постигнувајќи 16 гола и постигна девет асистенции на 25 натпревари во неговата прва сезона во Леверкузен, кој е на прагот да ја освои првата титула во Бундеслигата во историјата на клубот.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Нигериецот го оствари овој импресивен учинок во првиот дел од сезоната, а се повреди од јануари и се врати пред само пет дена во победата на Леверкузен од 4:0 против Дизелдорф во полуфиналето на Купот на Германија.

Јувентус е заинтересиран и за Џошуа Зирки од Болоња, но Холанѓанецот не би бил директна замена за Влаховиќ, туку би играл заедно со него наместо Федерико Киеза.

На излезната врата од клубот се Аркадиуш Милик и Мојзе Кин, како и Илинг Жуниор за кого интерес покажаа Тотенхем и Фулам.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Познат фаворитот за потписот на Зиркзе

Ѕвездата на Болоња и холандски репрезентативец Џошуа Зиркзе е на мета на многу клубов…