Дома Македонски спорт Ѓорческа елиминирана во првото коло на Ролан Гарос

Ѓорческа елиминирана во првото коло на Ролан Гарос

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа уште во првото квалификациско коло го заврши настапот на Ролан Гарос.

Лина со 2-1 во сетови беше поразена од домашната тенисерка Марго Рувроа.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Противничката го освои првиот сет убедливо со 6:2, а во вториот сет нашата тенисерка дојде до израмнување.

Сепак во третиот решавачки сет француската тенисерка беше подобра со 6-3 за конечна победа од 2-1 во сетови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Позната казната на Даку за пцуењето на Македонците!

Европската куќа на Фудбалот ја соопшти казната за репрезентативецот на Албанија, Мирлинд Д…