Дома Останати Тенис Ѓоковиќ изненадувачки загуби од Колшајбер и го искрши рекетот (ВИДЕО)

Ѓоковиќ изненадувачки загуби од Колшајбер и го искрши рекетот (ВИДЕО)

Новак Ѓоковиќ изненадувачки загуби од Филип Колшајбер на Индијан Велс.

Српскиот тенисер направи пауза после титулата на Австралија Опен и на првиот АТП Мастерс не стигна максимално подготвен.

Германскиот тенисер го победи првиот фаворит за титулата победувајќи го со 2:0 во сетови (6:4, 6:4).

Ова беше прва победа за Колшајбер по цели 10 години. Новак не беше на своето ниво во овој натпревар и правеше многу грешки, а во еден момент покрај лошата игра ја демонстрираше неровозата со тоа што го искрши рекетот удирајќи го неколку пати од ногата.

Ќе потсетиме претходно елиминиран од Индијан Велс беше и третиот тенисер на АТП листата Александар Зверев.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Тенисерите го победија Лихтенштајн и обезбедија опстанок во третата група на Дејвис Купот

Teниската репрезентација на Македонија го победи Лихтенштајн со 2:0 и така обезбеди опстан…