Дома Македонски спорт Што погоди ТЈ за вчерашниот ден и што ни најавува за денешните натпревари?

Што погоди ТЈ за вчерашниот ден и што ни најавува за денешните натпревари?

Спортското шоу „Overtime with TJ“ продолжува со новите епизода, а може да се каже дека вчерашната прогноза на водителот Јовица Симонски помина добро.


Од втора лига, до спасител на Германија - 12 ден ↓↓↓„ТЈ“ во најавата за вчерашните натпревари ги погоди победите на Португалија, Бразил и Швајцарија, за Уругвај иако прогнозираше победа, сепак и ни кажа дека нема да им биде лесно на Уругвајците во натпреварот против незгодната Јужна Кореја.

ВИДЕОТО ЗА ВЧЕРАШНИТЕ НАТПРЕВАРИ

Видеото за денешните натпревари веќе е поставено на каналот, па погледнете што им да каже и како ги најавува натпреварите со кои започнува второто коло на Мундијалот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Мексиканците трагичари, Аргентина и Полска во осминафинале🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Вистинска драма …