Дома Видео Што кажа Лукаку после голот против Милан?

Што кажа Лукаку после голот против Милан?

Ромелу Лукаку денеска одигра уште еден спектакуларен натпревар.

Белгијанецот заедно со Мартинез беа најзаслужни за победата во големото дерби против Милан од 3:0, а токму тој со својот гол ја запечати судбината на Росонерите.

Лукаку имаше интересна прослава и реакција после голот. Многу се прашуваа што “викаше“ после погодокот, а сега и тоа е откриено.

„Јас сум најдобар. Јас, Јас. Ти го кажав тоа е****.“ – порача Лукаку.

Многумина веруваат дека овие зборови ги упатил до Ибрахимовиќ со кој неодамна имаше жесток судир на теренот поради кој и двајцата се под истрага на Фудбалскиот сојуз на Италија.

Лукаку моментално е најдобар стрелец во Серија А со 17 постигнати погодоци.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Чудесен Јокиќ, Денвер до победа после две продолженија! 🎥

Кошаркарите на Денвер во фантастичен натпревар славеа против Мемфис ос 139:137. Од самиот …