Дома Фудбал Останато Шоу на Меси и Суарез за убедлива на победа на Интер Мајами 🎥

Шоу на Меси и Суарез за убедлива на победа на Интер Мајами 🎥

Tимот на Интер Мајами славеше со 5:0 во третиот натпревар во сезоната, а главни на теренот беа поранешните ѕвезди на Барселона, Луис Суарез и Лионел Меси.

Меси и Суарез играа како во најдобрите денови. Уругваецот постигна два гола и додаде две асистенција, а исто така двапати стрелаше и Меси.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Рано, уште во четвртата минута Сурез го отвори резултатот, додека во 11. минута и зголеми на 2:0. Третиот гол беше дело на Тејлор. Меси своите два гола ги постигна во второто полувреме.

Треба да се спомене и дека Суарез и третпат ја затресе мрежата пред крајот на првиот гол, меѓутоа тој погодок беше поништен поради офсајд.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Премиер лигата ќе воведе полуавтоматски офсајд

Англиската Премиер лига од следната сезона ќе има уште една новина која е поврзана со упот…