Дома Фудбал Италија Шок за Милан: Ибра го пропушта мечот на „Олд Трафорд“

Шок за Милан: Ибра го пропушта мечот на „Олд Трафорд“

Милан синоќа ја победи Рома на „Олимпико“, но тројца фудбалери заработија повреди.

Денес беа направени детални лекарски прегледи на Ибрахимовиќ, Чалханоглу и Ребиќ, кои синоќа заработија повреда против Рома.

Златан Ибрахимовиќ има проблем на левиот адуктор и ќе му бидат направени нови прегледи после десет дена. Тоа значи дека тој ќе ги пропушти дуелите со Удинезе и Верона, како и гостувањето против Манчестер Јунајтед на 11-ти март.

Чалханоглу има повреда на бутниот мускул и исто така ќе треба да паузира десетина дена, а најдобро помина Ребиќ, кој ќе биде спремен за мечот со Удинезе во среда.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Бамфорд: Џани е како мало дете, има девојка исто луда како него

Многу често фудбалерите на Лидс зборуваат за лудориите на Езгјан Алиоски сега на оваа тема…