Дома Македонски спорт Мак фудбал Шкупи се спрема за новата сезона: Потврдено заминувањето на шест играчи

Шкупи се спрема за новата сезона: Потврдено заминувањето на шест играчи

Актуелниот шампион Шкупи денес ги започна припремите за новата сезона, а од клубот потврдија заминувања на неколку фудбналери.

Претходно, голманот Кристијан Наумовски и Фреди Алварез си заминаа од Чаир, додека по истекување на договорите си заминуваат: Владица Брдаровски, Џелил Абдула, Мелос Бајрами, Бесник Ферати и Пепи Ѓорѓиев. Истовремено, со меѓусебен договор, беше прекината соработката и со голманот Стефан Јакимовски.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Екипата денес започна со припремите, а исто така започна и фазата на преговори со фудбалерите кои ќе бидат новите засилувања за новата сезона, која ќе започнеме со квалификациските натпревари во Конференциската лига.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Напаѓач од Брегот на Слоновата Коска ја засили Шкендија

Екипата на Шкендија денеска се пофали со ново име во своите редови. Нов член на клубот од …